Rozhovory

Dívky Šumavy u zpovědi

Monti | 17. 07. 2006 | Přečteno 8479x |

V dubnu letošního roku začala soutěž o nejkrásnější dívku Šumavy, která pak vyvrcholila květnovým finále. O tom jak Dívka Šumavy 2006 dopadla, jsme informovali v tomto článku. Nyní nám čtyři nejúpěšnější dívky odpovídají na pár otázek. Pohodlně se posaďte a pojďte si povídat se šumavskou krásou.

  • Nikola Vítková - I. Dívka Šumavy
  • Iveta Býčková - II. Dívka Šumavy
  • Tereza Kochová - III. Dívka Šumavy
  • Veronika Hnojská - Dívka Sympatie
Nikola Vítková Veronika Hnojská

Již je to nějaký ten týden co skončila volba šumavských krásek. Jak se s odstupem času na soutěž díváte a co Vám osobně dala, či jak Vám změnila život?
N.V. Soutěž mi život nějak zvlášť nezměnila, ale dala mi spoustu zajímavých zkušeností, možnost trochu se zviditelnit a samozřejmě kamarády.

I.B. Jde Hlavně o parádní zážitky ze soutěže i ze samotného finále. Holky soupeřky byly moc sympatické, získala jsem milou kámošku a i cenné zkušenosti z oblasti modelingu. Ráda na soutěž vzpomínám a úspěch jsem si užila, ale život jako celkově se mi určitě nezměnil.

T.K. Soutěž mi život spíš okořenila nečím novým, než by mi ho přímo změnila. Jediná hodně velká změna spojená se soutěží je nová ofinka, které jsem se popravdě od šesté třídy zbavovala (:, ale teď se mi líbí. Naopak toho co mi soutěž dala, toho je opravdu hodně ale nejvíc si vážím nových přátelství.

V.H. Přinesla mi mnoho hezkých vzpomínek, ale hlavně kamarádek.

Do soutěže jste se přihlásila sama, nebo to udělal někdo za Vás?
N.V. Sama bych se do soutěže asi nikdy nepřihlásila, přihlásily mě kamarádky. Dneska jsem jim za to vděčná:)

I.B. O soutěži mi řekli známí a rodina, ale přihlásila jsem se sama. nikdy jsem v podobné soutěži nebyla takže roli hrála hlavně zvědavost.

T.K. Přihlásila jsem se sama. Někde jsem četla, že největším kouzlem je odvaha, sice nemám sebevědomí a co se týká vzhledu, dvakrát si nevěřím, ale jakmile mám možnost vyzkoušet něco čeho se bojím, tak do toho jdu, protože se ráda překonávám. Pro jistotu mi ale rodiče ucpali všechny východy, když bych si to náhodou rozmyslela (:

V.H. Do této soutěže mě přihlásila babička.

Prožila jste několik týdnů s ostatními soutěžícími dívkami. Jak to vše fungovalo? Byla cítit rivalita, nebo to bylo o pohodě a legraci?

N.V. Během soutěže žádná rivalita cítit nebyla, všechny jsme si rozuměly a užily si i dost legrace. Jen po skončení soutěže se to malinko zkazilo, ale našla jsem tam dobré kamarádky.

I.B. Dívky byly moc přátelské, na společné nácviky a schůzky jsem se vždy moc těšila. Rivalita se projevila však až po soutěži, po vyhlášení výsledků, vyhrát chtěla totiž každá. Teď o prázdninách chystáme společné setkání a věřím, že si to pořádně užijeme.

T.K. Jestli nějaká rivalita byla, tak já jsem jí nepocítila. Když jsem do soutěže šla, tak mě napadalo asi to samé co vás, hejno dvanácti ukvokaných ramínek peroucí se o lepší šaty, boty nebo účesy.(: ( pozn. autora: ukvokaná ramínka mne vážně nenapadla! :o)

V.H. Řekla bych, že holky byly v pohodě a že o legraci nebyla nouze!

Tereza Kochová Iveta Býčková

Soutěž se Vám nepochybně vryla do paměti. Svěřte se, prosím, čtenářům na co ze všech dnů soutěže vzpomínáte nejraději a na co byste naopak nejraději zapoměla?
N.V. Vzpomínám ráda na všechno, co jsem v soutěži prožila, ale nejvíce samozřejmě na finálový večer, a ještě víc na okamžik po vyhlášení výsledků:)

I.B. To špatné jsem už dávno zapoměla. Jinak vzpomínám na pěkné chvíle před i během finále. Nejsilnějším zážitkem byl pro mne bezpochyby okamžik, kdy moderátor vyřkl mé jméno, jako druhé nejkrásnější dívky Šumavy.

T.K. Nejraději vzpomínám na nácviky choreografie. Neustále jsme s Terezkou Bendů hasili naše neutichající výbuchy smíchu a pak jsme ani jedna nevěděli co máme dělat. Na druhou stranu modní přehlídka v Investelu byla částí soutěže, kterou si raději nepřipomínám. Měla jsem hodně malé plavky nelichotivých barev a vypadala jsem jak po prohýřené noci, což mi je ve skutečnosti cizí (:.

V.H. Nejraději vzpomínám asi na to samotné finále, ale ráda bych zapomněla na to zkoušení choreografií, i když i při tom jsme si užily spoustu legrace.

Valná většina mladých dívek sní o kariéře modelky. Díky tomu, že v tomto rozhovoru se ptám nejkrásnějších dívek Šumavy, předpokládám, že i u Vás jsou podobné myšlenky na pořadu dne. Jaký je Váš vzor na poli modelingu?
N.V. Iva Kubelková a Petra Němcová.

I.B. Obdivuji velmi úspěšnou modelku Karolínu Kurkovou. Je moc krásná, ale já osobně bych modelingu nezasvětila celý život.

T.K. Vzor žádný nemám, jsem taková, jaká chci být. Modeling pro mě není životně důležitý cíl, mám velký sen vystudovat Fakultu veterinárního lékařství v Brně a odletět do Číny zachraňovat Pandy velké. Na to je však zapotřebí takové drobnosti a tou jsou pro mě peníze. Ke svému štěstí je nepotřebuji, ale mohou-li někoho udělat štastným nebo ještě líp, mohou-li pomáhat, tak jich chci mít hodně.

V.H. Nemám žádný určitý vzor. Každá holka si jde za svým cílem asi jako já a nekouká po žádných vzorech, protože je důležité vidět jen to, co je náš cíl.

Práce modelky spočívá taktéž v tom, hlídat si míry jakéhosi standardu pro tuto práci určeného. Jak si udržujete postavu Vy? Provozujete aktivně nějaký sport, cvičíte před televizí či máte to štěstí a váhu si hlídat nemusíte?
N.V. Když jsem byla malá, byla jsem hodně silná, proto se musím trochuhlídat, abych k tomu opět nezklouzla, ale nějak zvlášť se nehlídám. Ale jediný sport, který provozuji, je jednou týdně tělocvik ve škole

.

I.B. Hlídat se nemusím a jím vše, na co mám chuť. Jinak už se léta závodně věnuji společenmskému tanci. Tancování zabírá velkou část mého volného času, ale kondici si udržuji i běháním a v zimě jezdím na snowboardu.

T.K. Dieta je slovo, které doopravdy nemám ráda. Z děvčat jsem byla jediná, komu šikovné švadlenky z Joka museli nastavovat sukni (: Já prostě ráda jím (:. Jediné co mi však drží před prasknutím, je moje vegetariánství, ranní bruslení a celodenní plavání. Raději budu celý den někde poletovat a cvičit, než bych se kdy zřekla tvarohových koláčků a pizzy.(:

V.H. Váhu si nehlídám. Je však pravda, že denodenně neležím a trošku se hýbu, ale to je asi vše.

Veronika Hnojská Nikola Vítková

Přišla již nějaká konkrétní nabídka na práci?
N.V. Zatím jen pár nabídek přes internet.

I.B. Nabídku nemám, alespoň zatím ne.

T.K. Ne, nepřišla a popravdě žádnou nabídku ani neočekávám, nejsem zrovna fanouškem sci-fi (:

V.H. Ano přišla, ale bohužel jsem jí kvůli škole odmítla.

Soutěžila jste o nejkrásnější dívku Šumavy. Co pro Vás Šumava znamená? Práce modelky by na 99% znamenala opustit tento krásný kout naší země a přestěhovat se do některého z větších měst. Jste na podobný scénář připravena?
N.V. Šumava je podle mě jedním z nejrkásnějších míst naší republiky, ale i kdybych se jednou modelingu nevěnovala, nezůstanu zde a počítám s tím, že se jednou přestěhuji do většího města, možná zahraničí. Sem se budu ale vždy ráda vracet.

I.B. Mám Šumavu velmi ráda a budu se sem jistě vždycky ráda vracet. Ale už kvůli studiu a dalším plánům do budoucna se budu zřejmě stěhovat jinam a obdivovat krásy třeba našeho hlavního města.

T.K. Cestování, ať už po České Republice, nebo po světě mi problémy nikdy dělat nebude. Čtyři roky jsem bydlela v Českých Budějovicích, kam jsem chodila do školy, když jsou kolem vás milí a hodní lidé dá se vydržet všude, ikdyž doma je doma a Šumava je nejkrásnější kus přírody co znám.

V.H. Tak to skutečně ještě nevím. Mám před sebou ještě 3 roky studia a ráda bych si nejprve dodělala školu a co přijde potom, to se teprve uvidí.

Šumava je prošpikována krásnými místy, které nejoblíbenější je to vaše?
N.V. Před 14 dny jsem byla na Srní a bylo to tam nádherné, takže nejspíš Srní.

I.B. Mám ráda železnou rudu a její široké okolí. tento kout Šumavy jsem si oblíbila hlavně díky překrásnému víkendu, který jsem zde mohla strávit jako jednu z výher v soutěži.

T.K. Šumava je krásná celá a je těžké jmenovat jen jedno místo, ale s rodiči každý rok v létě jezdíme na Vydru. Tam kde se nám líbí zastavíme. Taťka se zchladí, mamka opálí a já si ulovím nějaké pěkné snímky přírody, to mi ke štěstí stačí, nejsem typ na válení se v písku (:

V.H. Asi šumavská jezera.

Tereza Kochová Iveta Býčková

Okolo Národního Parku Šumava to v těchto dnech na mnoho místech vře. Boletice, Modrý Sloup, zonace... Jak se díváte na chránění zdejší přírody? Jak se na to, jako obyvatelka Šumavy díváte? Měla by se ochrana přírody postavit nad zájmy ziskuchtivých organizací a jednotlivců?
N.V. Určitě stojím na straně ochránců přírody. Krásných, neznečištěných míst u nás v republice už mnoho není, a proto jsem proti ničení přírody za účelem získání peněz.

I.B. Ziskuchtivé organizace a nepoctiví lidé jsou snad všude, proto by člověk měl dávat pozor, aby se jeho finanční pomoc nedostala do rukou někomu z nich. Každý by se měl chovat tak, aby neničil krásnou přírodu kolem nás.

T.K. Konečně otázka z mého oboru (: Nepatřím mezi zaryté ochránce přírody a to protože né vždy souhlasím s jejich činy. Podle mého názoru jsou dva typy ochrany přírody. Jedním z nich je tzv.ochránce přírody, ten vyvolá mediální rozruch, zviditelní se, ale nikomu a ničemu tím nepomůže, mnohdy spíš naopak. Nu a pak jsou tu ti druzí ochránci přírody o kterých široká veřejnost nemá ani potuchy. Jejich práce je pilná až mravenčí ale na jejím konci jsou velké výsledky. Dnes je vše jen o penězích, produkci a zisku, člověk by si měl uvědomit, že nemůže jen brát a brát. Měl by se zastavit, vnímat okolí a začít také dávat dokud má co.

V.H. Měli bychom si všichni vážit toho jakou tu máme krásnou přírodu a určitě bychom ji měli i chránit.

Jste zhruba ve věku, kdy mladí lidé dokončují školy a rozhodují se, co dál se životem? Prozradíte Vaše cíle a jejich nejbližší realizaci? Užijete si ještě právě začínající prázdniny, nebo Vás již čeká jejich pracovní prožití?
N.V. Tyto prázdniny si chci pořádně užít, budeme s přítelem cestovat po republice a budu jen relaxovat. Příští rok mě čeká maturita a poté bych chtěla studovat vysokou školu cestovního ruchu, když nevyjde škola, chtěla bych odjet do ciziny a studovat jazyky. V budoucnu bych chtěla pracovat v oblasti cestovního ruchu.

I.B. Právě jsem dokončila druhý ročník na sušickém gymnáziu a teď si chci užít prázdniny plné zážitků, volna a dobrodružství. Maturitou však mé studium nekončí. Mým cílem je studium medicíny a chtěla bych jít na Lékařskou fakultu UK v Praze. Je ale ještě dost času, takže uvidíme.

T.K. Maturitu mám už rok naštěstí zdárně za sebou, letos v září nastoupím do prvního ročníku na Fakultě veterinárního lékařství v Brně. Pokud mi bude přát štěstí, přežiji tam šest dlouhých a namáhavých let, nu a pak hurá do Číny za pandami, do Afriky na safari, do Indonésie za varany a na Madagaskar za lemury. Žádné dobrodružství mi není cizí a má-li navíc hlubší smysl a pomáhá, tam kde je třeba pojedu kamkoliv.

V.H. Jak jsem již říkala, ještě mi čekají 3 roky školy a opravdu nevím co bude dál. Byla bych však ráda, kdybych se dostala do pokročilejšího světa modelingu, ale to je zcela o náhodě.

Tento rozhovor vzniká pro i-net magazín. Co pro Vás internet znamená? Jste jím, jako fenoménem těchto let, pohlcena a používáte ho pro všední účely, patříte do nějaké uzavřené internetové komunity nebo je Vám internet cizí?
N.V. Na internetu jsem denně, ale jen abych se koukla jestli mi někdo nepíše mail, nebo pokud hledám nějakou informaci. Kdyby internet neexistoval, vůbec by mi to nevadilo, není pro mě tak moc důležitý.

I.B. Internet využívám ráda, navštěvuji hlavně hudební stránky, nebo hledám to, co je zrovna potřeba. Internet mnoho věcí usnadňuje, ale netrávím tam mnoho času.

T.K. Internet je skvělá věc, pravda, najdou se lidé jež ho spíše zneužívají než využívají, ale je to úžasný a nevyčerpatelný zdroj informací ze všech možných oborů. Pro studenty nenahraditelná encyklopedie, ale ne všechno bývá pravda. Nikdo mi za chválu internetu neplatí, ale kdyby se někdo takový našel, ráda mu pomohu a pošlu mu číslo účtu (:

V.H. Tak internet používám snad ve všech směrech, ale řekla bych, že žít by se bez něj na 100% dalo!

Na závěr bych Vás chtěl požádat o vzkaz pro všechny další krásné dívky, které se budou ucházet o úspěch v podobné soutěži, jakou jste prošla před nedávnem Vy.

N.V. Vzkázala bych jim, aby neváhaly a určitě to zkusily. Zkusit se má všechno. A také bych jim popřála hodně štěstí a úspěchů, ale nejen v oblasti modelingu, ale hlavně v životě.

I.B. Určitě to stojí za zkoušku. Člověk pozná lidi, zažije mnoho zážitků a zábavy a případná výhra je spíše jen třešinkou na dortu.

T.K. Nejsem si jistá, že bych měla nějaká zvláštní moudra z oblasti modelingu, ale v životě se řídím tím, že krásný obal dělá krásné srdce a nikdy to nejde opačně. Všichni lidé jsou krásní, každý ale něčím jiným. Něčí krásu vidíme, jinou posloucháme a ta největší krása hřeje druhé na srdci. V každém případě se nebojte seberte to nejkásnější co ve vás je a splňte si své sny a přání, já vám na to budu držet pěsti (:

V.H. Každá holka na to má a nevidím ten důvod, neukázat co ve Vás slečny je!!!

Děkuji za Váš čas a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vašich aktivitách. Užijte si léta a mějte se krásně :o)

N.V.Všem přeji krásné prožití léta..:)

T.K. Také děkuji a přeji Vám i všem čtenářům veselé léto plné sluníčka a krásných zážitků (:

V.H. Páááá

Za zprostředkování rozhovoru patří velký dík organizátorce soutěže Dívka Šumavy 2006, milé Pavlíně BrunclíkovéTop Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!