Nová Pec

Sezóna na plavebním kanále nabírá otáčky

Monti | 20. 06. 2006 | Přečteno 1875x |
Čas dovolených a letních prázdnin se nezadržitelně blíží. Pokud se chystáte na Lipensko nebo Šumavu, jistě budete přemýšlet o návštěvě Schwarzenberského plavebního kanálu. Kdybyste totiž nepřemýšleli, bylo by to jako kdybyste v Pise nenavštívili šikmou věž. Uvnitř článku naleznete důležité informace a krátké povídání o plavení z minulého víkendu.

Ruční práce
Ruční práce
Plavení 17. 06. 2006:
Druhá letošní ukázka na Jeleních Vrších se konala v sobotu 17.06.2006. Po poledni byl na Jeleních Vrších klid. Jen občas se zastavila skupinka cyklistů v expozici o Schwarzenberském plavebním kanálu, Po jedné hodině vyrostl vedle domu č.p. 13, v jehož stodole se KANÁL EXPO nachází, stánek Pavla Sarauera, lidového řemeslníka z Horní Plané. Zanedlouho se v jeho rukách rodila z malého kousku lipového dřeva krásná šumavská dřevěná holubička. Hlavička, tělíčko, to vše běžný divák pochopí, ale ocásek a křidélka se rodí z neuvěřitelně tenkých plátků části lipového dřeva. To už ale okolo postávali cyklisté, pěší diváci a čekali, kdy to začne. Plavci, lesníci z lesní správy Plechý, se chopili plavebních háků.

"Chlapi, jdeme na to", dal pokyn plavební ředitel a plavci i diváci se posunuli na okraj lesa pod lesovnu na Jeleních Vrších. Skupina diváků se rozrostla na necelou tisícovku, mluvilo se česky a německy. Plavební ředitel Hynek Hladík, chvíli česky a německy představil Schwarzenberský plavební kanál, když temné mraky visely hrozivě nad Jeleními Vrchy, přečetl plavební rozkaz. Pak už klády a polena se stříkotem padaly na hladinu kanálu, aby se vydaly kanálem k potoku Hučice vzdálenému zhruba půl druhého kilometru.

Nejbližší akce:
Další ukázka plavení dříví se konná v sobotu 24. června 2006 ve 14:00 u potoka Ježová Iglbach. Tím bude zahájena plavební sezóna i na česko-rakouských hranicích. Pravděpodobně však nebude možný příjezd automobily či autobusy přes hraniční přechod Zvonková – Schöneben.

Info PČR:
V týdnu od pondělí 19. 06. do neděle 26. 06. 2006 bude pro motorová vozidla uzavřena silnice Přední zvonková - Schoeneben!! Silnice se bude opravovat! hraniční přechod bude otevřen v tomto termínu jen pro pěší a cyklisty.Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!