Nová Pec

Zahájení plavební sezóny se přesouvá

Monti | 28. 04. 2006 | Přečteno 1574x |
Máme tu změnu v začátku plavební sezóny na schwarzenberském plavebním kanále. Za vše může právě skončená (snad) zima, která nechala na mnoha místech Šumavy spoušť. Více si přečtěte v oficiálním textu pana Hladíka...

Plavební sezona odkládá start
Plavební sezona odkládá start
Během zimy 2005/2006 napadlo v okolí Schwarzenberského plavebního kanálu v oblasti Růžový Vrch (U Korandy, Rosenhügel) (CZ) – Ježová / Iglbach (CZ/A) – Oberhaag (A) velké množství sněhového polomu. Rozlámané stromy leží nejen v lesních porostech, ale také přes plavební kanál, doprovodnou cestu podél kanálu, ale také přes cestu z rakouského Oberhaagu k Ježové / Iglbach, která je hlavní přístupovou cestou pro rakouské návštěvníky plavebního kanálu. Mnohé zlomy stromů leží nad cestou a hrozí pádem, čímž vzniká nebezpečí úrazu.
Na zpracování polomu na českém i rakouském území jsou nasazeny veškeré dostupné prostředky nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí. Tak v současnosti můžete třeba na Růžovém Vrchu potkat harvestor – stroj, který kácí, odvětvuje stromy a manipuluje poražené dříví – s logem ÖBf – Rakouských spolkových lesů, který zpracovává polomové dříví na části Lesní správy Vyšší Brod s.p. Lesy České republiky. Podobné stroje jsou nasazeny i v lesích rolníků na rakouském území mezi Ježovou / Iglbach a Oberhaagem. Majitelé lesů se snaží o rychlé zpracování polomového dříví, aby se zabránilo dalšímu nebezpečí, kalamitnímu rozšíření kůrovce lýkožrouta smrkového a dalších škůdců. Vstup do oblasti je nebezpečný!

Plavební sezona odkládá start
Plavební sezona odkládá start
Je velmi pravděpodobné, že se nepodaří zlikvidovat v nejbližších dnech polom v blízkosti Schwarzenberského plavebního kanálu. Proto se rakouský Tourismusverband Böhmerwald spolu s folklorním sdružením Libín-S rozhodl zrušit termín akcí na Schwarzenberském plavebním kanálu v neděli 14. května. Odpadá i konání výstavky lesní techniky na Růžovém Vrchu 13.-14.05.2006, kterou měla zajišťovat STS Prachatice a.s.

Zahájení plavební sezóny na česko-rakouských hranicích v oblasti Ježová / Iglbach se přesouvá z neděle 14. května na 24. června. Program spolku SUNNSEITN na Růžovém Vrchu se bude konat ještě při dalším plavení 9. července. Zahájení plavební sezóny na Jeleních Vrších v sobotu 13. května zůstává beze změny. Bližší informace získáte na www.schw-kan.com, nebo telefonicky na 602 272 442.
Přiložené fotografie pořízené v úterý 25. dubna dokumentují stav plavebního kanálu mezi Růžovým Vrchem a Ježovou / Iglbachem.

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!