Přední Výtoň

Vítkův Hrádek v letošním roce

Monti | 14. 04. 2006 | Přečteno 1918x |
Snad budeme 1. července konečně bez sněhu a budeme tak moci vyrazit na jedno z mých nejoblíbenějších míst Lipenska. Právě v toto datum začíná hlavní sezóna na zřícenině Vítkova Hrádku. Co nás letos čeká nového?...

Vítkův Hrádek
Vítkův Hrádek
Vítkův Hrádek
Vítkův Hrádek
Tak jednou z nejdůležitějších zpráv je ta, že OS Vítkův Hrádek dostane podporu od ministerstva kultury v hodnotě devíti miliónů kurun. Tyto peníze mají jít na další opravy hradeb a výrobu palisád, instalaci osvětlení a uvažuje se i o renovaci studny, která se nachází před Hrádkem. Zásahy do hradeb se budou však řídit pravidlem, že se zachová torzální podoba zříceniny, uvádí pan Miroslav Kovačičín, předseda OS.

Denní provoz na Hrádku je plánován od července, ale pokud bude počasí a čilejší turistický ruch již v červnu, uvažuje se o denním provozu již v tento neprázdninový měsíc. O hrad se nyní stará kastelán, takže je přístupný i o víkendech a svátcích.

Všichni, kteří chtějí pomoci při obnově tohoto skvostu, mají možnost se v květnu zúčastit uklidové brigády. Její přesný termín se pokusíme zjistit a informovat o něm na našich stránkách.

Autor: www.ceskokrumlovskelisty.cz
Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!