Šumava

Ptačí oblast Boletice

Monti | 28. 03. 2006 | Přečteno 2000x |

Boletice - o této oblasti se v posledních měsících mluví hodně nahlas. Předmět mnohdy vyhrocených debat je Vám možná znám a pokud ne, v rychlosti Vám ho nastíním. Jihočeský kraj a Lipno servis s.r.o. se snaží po uvolnění části pozemků vojenského újezdu Boletice vybudovat v této čarokrásné přírodě jakýsi lyžařský areál... (více uvnitř článku)

Na druhé straně stojí nevládní organizace (za všechny jmenujme Callu) a aktivisté, kteří se snaží přesvědčit zúčastněné o tom, že tento kout naší vlasti je cenným přírodním bohatstvím a netřeba ho huntovat za účelem zisků.

To, že boletická oblast je opravdu plna přírodních krás a bohatství dokazuje i fakt, že sdružení mezinárodních nevládních organizací BirdLife International, jehož cílem je aktivní ochrana ptáků, jejich stanovišť a biotopů, zařadilo Boletice do významného ptačího území roku 2006. To že se nejedná o lecjaké prohlášení dokazuje fakt, že kritéria pro označení podobných lokalit schválil Evropský soudní dvůr. Tiskovou zprávu si můžete přečíst na těchto stránkách a vydanou brožuru ve formátu pdf si můžete stáhnout zde.Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!