Horní Planá

Crosstriathlon tří zemí: Start závodu

Monti | 25. 08. 2005 | Přečteno 1681x |
V neděli 21.8.2005 se uskutečnil Crosstriathlon tří zemí. Nelenil jsem a vypravil se zdokumentovat start závodu, který začínal sedmisetmetrovým plaveckým úsekem.
Zavodníků se do závodu přihlásilo okolo stovky, což není málo. Bylo však slyšet a vidět především německy mluvící borkyně a borce .

Crosstriathlon tří zemí: Start závodu
Crosstriathlon tří zemí: Start závodu
Crosstriathlon tří zemí: Start závodu
Crosstriathlon tří zemí: Start závodu
Počasí bylo pro sport takřka ideální. Pod mrakem, teplota vzduchy něco okolo 17 stupňů. Voda byla zřejmě taktéž příjemná, což potvrzovala věta jednoho ze závodníků při jeho menší rozplavbě - "Ja ja, ist gut für schwimmen".

Na start závodu jsem dorazil zhruba s hodinovým předstihem. Pláž, kde byl start závodu zela vcelku prázdnotou. Po prvotním strachu z malé účasti jsem se začal porozhlížet po okolí, kdeže jsou závodníci. Uklidnil mne pohled na letní terasu přilehlého hotýlku, kde probíhalo jakési předzávodní soustředění včetně seznámení se s podmínkami a technickými záležitostmi.

Vrcholem této sešlosti bylo představení vzácného hosta. Nebyl jím nikdo jiný, než pan Stifter. Potomek slavného básníka a spisovatele. Je z rodiny bratra basníka a v závodě měl úlohu čestného startéra. Vidět ho můžete na první přiložené fotografii. Všimněte si zřejmé podoby ke slavnému občanovi Horní Plané.

Po všech formalitách a individuálním rozcvičení se začalo se sportováním. Skupina závodníků na pláži Vám dala zhruba představu, jak to asi vypadá na podobných akcí ve světě profesionálního sportu. Káždá ze závodnic, každý ze závodníků budil dojem zdravého člověka, pevné svaly a urputný pohled na vodu všech sportujících Vás donutil k zamyšlení se sama nad sebou (teda alespoň ve mne to zamyšlení bylo velmi intenzivní, hlavně když jsem si vybavil odraz mého já v zrcadle při ranní hygieně :o).

Policie a záchranná služba dbala na klidný průběh závodu a tak startovní výstřel nevzbuzoval v člověku žádný podvědomný pocit strachu o plavce.
S hurónským křikem se valila masa stovky lidiček do klidných lipenských vod. "Peloton" plavců byl zhuštěn na docela malý úsek vodní plochy, takže bylo možno spatřit jev, kdy první řady již plavaly a další řady trpělivě čekaly, aby náhodou nedostaly úder pod bradu od svých soupeřů. Velký závod začal...


Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!