Nová Pec

Ostře sledovaný vlak

Monti | 25. 08. 2005 | Přečteno 1396x |
Neděle, 21. 8. 2005 byla bohatá na zážitky. Den jsme začali s mojí malou Vanesskou prohlídkou pláží v Černé v Pošumaví, pokračovali na jinde popsaný start Crosstriathlonu a odtud jsme se dostavili do Nové Pece na vrchol dne. Poslední možný víkend projet se historickým vláčkem na trase Nová Pec - Hůrka. Zážitek to byl zcela nevšední, obzvláště pak pro ty nejmenší z nás. České Dráhy připravily pro návštěvníky velikou atrakci, za kterou mohou být lidé vděčni obzvláště v tak deštivém léťě, jaké nás potkalo tento rok... (více uvnitř článku)

Ostře sledovaný vlak
Ostře sledovaný vlak
Ostře sledovaný vlak
Ostře sledovaný vlak
Samotný pojezd vlakovou soupravou Vás vtáhne do atmosféry, kterou známe například z westernové kinematografie. Tak například: mašinka měla půlhodinovou zastávku v Nové Peci protože bylo zapotřebí vybrat popel, dopustit vodu a odfouknout si trochu páry pro potěchu a nadšení přihlížejících. Nebo: na mašinku jsem čekal na silnici směrem k Jelením Vrchům. Slyšel jsem jí příjíždět hezkých pár stovek metrů od mého stanoviště. Z lesa přede mnou se ozýval typický zvuk houkání a ten nezaměnitelný hlas "svištícího" stroje. V ten okamžik se mi vybavil typický obrázek z westernů. Čekající bandité jsou připraveni na přepadeni expressu a již z dálky slyší přesně ty zvuky, které jsem Vám popisoval o pár řádek výš. Nádhera... I já jsem si připadal jako lupič, lupič který ukradl pár snímků projíždějící krásky.

Interiér vagónků byl tak roztomilý, že mne až mrzí, že žijeme v tak pokrokem postižené době. Útulně a vkusně na Vás dýchalo dřevěné zařízení uvnitř vlaku. Půlhodinovou jízdu jsme si s Vanesskou vychutnali s velkou radostí, nejkrásněji nám bylo, když jsme vystrčili hlavu z okénka a nechali se ovívat naším nádherným šumavským vzduchem, promíchaném párou z krasavice, která nás tou dobou měla "na hrbu".

Jestliže příští roky navštívíte kouty Šumavy přátelé, a jestliže České Dráhy neopustí od tak skvělého projektu, jakým jízda minulosti bezesporu je, budu se s Vámi těšit na shledanou.

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!