Region a Ostatní

Povodeň 2005?

Monti | 24. 08. 2005 | Přečteno 1655x |
V těchto dnech se do nejedné lidské mysli vkrádájí vzpomínky na události ze srpna 2002, kdy se tisíciletá voda na mnoha tocích Čech rozlila ze svých koryt a napáchala škody, které ještě nyní nahánějí hrůzu všem zúčastněným. Povodně zpřed tří let se vybavují intenzivněji díky neobyčejně deštivému létu. Vyrazil jsem proto obhlédnout situaci na obě dvě lipenská vodní díla abych Vám nastínil reálnou situaci a "prošmejdil" pár webů, abych i pro sebe získal jistotu, že se ty tři roky staré hrůzy nebudou opakovat. Zde je výsledek mého "pátrání"...

Lipno I
Lipno II
Při příjezdu k hrázi jsem se tak trochu obával, jaký že se mi to naskytne obrázek na vodní hladinu. Poslední dny jsem byl v podstatě neustále mimo mé bydliště a při mých návratech již pro samou tmu nebylo z vodní plochy vidět zhola nic. Uklidnil jsem se záhy. Vodní hladina byla sice o pár decimetrů nad stavem, na který si pamatuji (neustálé okukování břehů při projíždění okolo jezera a to hlavně z důvodů rybářských), ale nijak tragicky nevypadala, stejně tak ani průtok Vltavy pod hrází - foto 1, 2, 3, 4, 5. Následovala cesta k Vodnímu dílu Lipno II. Ta probíhala již bez obav a následující fotografie můj klidný stav jen dokazují - 1, 2, 3.

Na stránkách Povodí Vltavy se můžete ubezpečit, že stav je zcela normální a jen do stupně bdělosti schází hezkých pár kubických metrů vltavské vody. A konečně ještě jeden webík monitorující naše toky - premis.cz (stav v době psaní této novinky můžete shlédnout zde)

Tato novinka vznikala vlastně na popud mého starého kamaráda, který mi včera volal jestli prý na ně neco z našeho jezera nepustíme, když prý už tři dny prší. Přítel je z Českého Krumlova a tak můžu na základě mé minipátrací akce snad uklidnit všechny lidičky, kteří mají strach z další velké vody. Uvidíme jaké překvapení nám nachystá právě končící "léto", ale prozatím to vypadá, že všichni, kteří mají strach z jezerní vody mohou byti v klidu.

Top Články Informační e-mail Vytisknout článek
K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!